Новини з ботанічної царини. Доволі захопливі й цікаві. Адаптував, як удалося, за допомогою гугл-перекладача. Хто поглиблено вивчає іспанську й має бажання задіяти свої знання - може дослідити першоджерела й запропонувати виправлення та доповнення.
Отже.
Аргентинські вчені виявили гени жербиФахівці INTA, Conicet і UNaM описали транскриптом жерби мате. Це досягнення дозволить отримати більш врожайні сорти, стійкі до зовнішніх несприятливих чинників та хвороб [прим.: е-е-е... вони хоч не будуть генно модифікованими?! Нам така жерба не потрібна!]. Науковці з вищезгаданих закладів описали транскриптом жерби (Ilex paraguariensis). Виявилося, що він налічує 32.355 генів і 12.551 ізоформу (вараіцій генів), які беруть участь у клітинному метаболізмі. Результати дослідження нещодавно були опубліковані в журналі
PLoS ONE>>.
За словами Умберто Деба з Інституту овочівництва Центру сільськогосподарських досліджень INTA, відкриття дозволить поглибити знання про харчові властивості жерби мате, її антиоксидантну, омолоджувальну, протизапальну і антимутагенну дію [прим.: ага, значить не генно модифікована
]. Окрім того, нові дані, каже вчений, дозволять чіткіше виокремити молекулярні маркери, відомості про ліпідний обмін, генетичну мапу для визначення біологічних і агрономічних характеристик та економічну користь падуба.
"У Місьйонес налічується близько 2000 га плантацій жерби, і в цьому регіоні це найпоширеніший вид виробництва", - сказала Розана Бубілло, спеціаліст INTA Cerro Azul. І продовжила: "Падуб - багаторічна культура. На те, щоб визначити стать рослини, оцінити її цикл розвитку, потрібно до десяти років. Після цього періоду можна ініціювати дослідження з селекції та культивування, спрямовані на поліпшення органолептичних характеристик рослини".
*Джерело*