Автор [EN] [BE] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [PL] [BG] [UA] [RU] Тема: Классический аргентинский способ приготовления мате  (Прочитано 93744 раз)

Description: здесь обсуждаются наиболее известные методы приготовления аргентинского мате

Оффлайн Михаил Георгиевич

Re: Классический рецепт приготовления мате
« Ответ #179 : 13 Марта 2016, 23:33:23 »
Вот еще один "половинчатый" способ)
https://www.youtube.com/watch?v=bOpqkCpR3Lc
Дочкин папа.

Оффлайн DIaMONd88

Re: Классический рецепт приготовления мате
« Ответ #178 : 21 Января 2015, 20:03:43 »
Курси юних матеманш, очолені Valeria Trápaga.


Оффлайн VAL

  • Ассоциированные члены
  • Матейро
  • **
  • Сообщений: 395
  • Лайков: 0
Re: Классический рецепт приготовления мате
« Ответ #177 : 03 Сентября 2014, 15:20:00 »
...продолжаем.
Теперь был приготовлен "бразильский Парагвай" (Pajarito). Помимо того, что йерба промывалась около 16 заливок, вкус так же изменился. Исчезла жесткость, мате стало больше похоже на "аргентинку", но с сохранением особенностей марки. Вообще, если бы не знал, сказал, что какая-то неизвестная мне аргентинская марка.

Оффлайн DIaMONd88

Re: Классический рецепт приготовления мате
« Ответ #176 : 29 Августа 2014, 12:29:56 »

Що мається на увазі? Парагвайська калабаса й бамбукова/очеретяна бомбіжа? Чи френч-прес? Якщо йдеться про перший комплект - навіть із паперовими чайними фільтрами нічого не вийде. Якщо про другий - на форумі про це не раз писали, однак це да-а-алеко не традиціне приготування шимаррона.


Малося на увазі за допомогою звичайного матеро (не поронго) та традиційної бомбіжії-лопатки  :yerbamigos:


Переконаний, що таким способом не варто приручати норовливу бразильську єрву.

Оффлайн Drinker

  • Ассоциированные члены
  • Матейро
  • **
  • Сообщений: 328
  • Лайков: 15
Re: Классический рецепт приготовления мате
« Ответ #175 : 29 Августа 2014, 12:26:19 »

Що мається на увазі? Парагвайська калабаса й бамбукова/очеретяна бомбіжа? Чи френч-прес? Якщо йдеться про перший комплект - навіть із паперовими чайними фільтрами нічого не вийде. Якщо про другий - на форумі про це не раз писали, однак це да-а-алеко не традиціне приготування шимаррона.


Малося на увазі за допомогою звичайного матеро (не поронго) та традиційної бомбіжії-лопатки  :yerbamigos:

Оффлайн sao007

  • Yerba Mate Now!
  • Ассоциированные члены
  • Мате Гуру
  • **
  • Сообщений: 3168
  • Лайков: 414
  • Yerba favorita: Reserva del Tupa
Re: Классический рецепт приготовления мате
« Ответ #174 : 29 Августа 2014, 11:16:51 »
Цитировать
пока наша беседа больше похожа на конференцию по теоритической физике
угу..."физика". У Свифта в "Путешествие Гулливера в Лапуту" про эту "физику" очень подробно расписано...
all phenomena are empty

Оффлайн DIaMONd88

Re: Классический рецепт приготовления мате
« Ответ #173 : 29 Августа 2014, 04:10:03 »
Логично, вопросов нет. Однако то, что йерба промывалась постепенно свидетельствуют два факта: сухая шапка без каких-либо подмоканий снизу аж до 7 заливки (у меня не получалось так долго держать «шапку» именно в этом поронго, именно эту марку и именно этой температурой воды); как уже было указано, более мягкий вкус при прочих равных (косвенное доказательство, однако вполне подтверждаемое).


Тут, певно, без відео не обійтися. В чому полягає це унікальне змочування жерби, спрямоване на збереження сухої шапки, якщо й за класичного способу кожен старається зберегти цю шапку якнайдовше? ??? Звісно, той хто вважає за потрібне її зберігати.

Считаю так: вкус у йербы поменялся (хотя температура, объем, кол-во мате не менялось), а значит способ имеет право на существование.


Ну, не знаю. Як на мене, це вже не суперечки не на тему фізики, а радше алхімія. Без зміни показників, зазначених вище в дужках, смак мате не може змінюватися, як і олово не перетворюється на золото.

З. І. Звісно, перш ніж тут дискутувати, я спробував цей спосіб. Та що там спробував! Я постійно так п'ю. Судячи з написаного раніше, він, мовляв, тільки й відрізняється якомога поступовішим змочуванням жерби. А цього поступового змочування, повторююся, старається досягти кожен, хто хоче втримати суху частину жерби в калабасі, за будь-якого способу промивання.

Оффлайн VAL

  • Ассоциированные члены
  • Матейро
  • **
  • Сообщений: 395
  • Лайков: 0
Re: Классический рецепт приготовления мате
« Ответ #172 : 29 Августа 2014, 03:40:44 »
А от з аргентинкою/парагвайкою таке утнути майже не вдасться. Коли ми заливаємо ці види жерби, то чіткої мокрої "кори" не утворюється. Частина трави норовить підстрибнути на поверхню одразу, а іншій частині трохи вдається закріпитися, однак гірше, ніж це до снаги "бразильському борошну".

Окрім того, аргентинки/парагвайки, як на мене, значно гігроскопічніші за траву для шимаррону. Та й узагалі єрва апріорі має м'якіший смак. Це пов'язано з лагідною методикою її виробницт

Логично, вопросов нет. Однако то, что йерба промывалась постепенно свидетельствуют два факта: сухая шапка без каких-либо подмоканий снизу аж до 7 заливки (у меня не получалось так долго держать «шапку» именно в этом поронго, именно эту марку и именно этой температурой воды); как уже было указано, более мягкий вкус при прочих равных (косвенное доказательство, однако вполне подтверждаемое).

Считаю так: вкус у йербы поменялся (хотя температура, объем, кол-во мате не менялось), а значит способ имеет право на существование. А все вопросы и рассуждения, «почему?», «зачем?», являются отнюдь не главными. И, кстати, предлагаю кому-нибудь из комрадов опробовать этот способ, т. к. пока наша беседа больше похожа на конференцию по теоритической физике.

Оффлайн DIaMONd88

Re: Классический рецепт приготовления мате
« Ответ #171 : 29 Августа 2014, 01:23:15 »
На вкус, вероятно, повлияла специфическая заливка воды, характерная для бразильского способа, когда вначале намокает не больше (навскидку) 30 % йербы, а не (тоже навскидку) 60 % при приготовлении аргентинским способом. Отсюда и постепенное промывание, что в результате выразилось в более мягком вкусе и большей продолжительности матепития.


О, ну так це вже конкретика! :reader: :vladoshki: З тим, що м'якість смаку залежить від швидкості промивання жерби, ніхто й не сперечатиметься. Але в мене тоді виникає додаткове запитання. Ось є поронго. Засипаємо в нього аргентинку/парагвайку. Заливаємо... Але в цьому випадку жерба себе не буде так поводити, як єрва. Тут знову варто згадати про мольєнду.

Фізичні характеристики "бразильського борошна" зумовлюють той легендарний бразильський спосіб промивання, обов'язковою умовою якого є водяна кишеня(!). Саме в цій водяній кишені й розташовується бомба. Інакше "ложка", а тим більше двостулкова сестра "ложки", чи то навіть бразильська бомба, зі своїм прямим завданням не справляться. Бразильський спосіб передбачає, що під час першого заливання суху єрву закріпить біля однієї зі стінок поронго мокра "кора". Потім вода поступово змочує цю зелену кору глибше й відбувається плавне екстрагування.



А от з аргентинкою/парагвайкою таке утнути майже не вдасться. Коли ми заливаємо ці види жерби, то чіткої мокрої "кори" не утворюється. Частина трави норовить підстрибнути на поверхню одразу, а іншій частині трохи вдається закріпитися, однак гірше, ніж це до снаги "бразильському борошну".

Окрім того, аргентинки/парагвайки, як на мене, значно гігроскопічніші за траву для шимаррону. Та й узагалі єрва апріорі має м'якіший смак. Це пов'язано з лагідною методикою її виробництва.

P. S. Існує й інший, саме аргентинський, спосіб поступового змочування жерби. Я на нього натрапляв усього двічі, тож не коректно заявляти про його поширеність. Умова цього способу - з самого початку матеювання підливати воду до калабаси короткими неповними порціями. Таким чином, одна швидка заливка = одному швидкому ковтку. Дехто вважає, що так можна розтягнути процес промивання, і смак напою при цьому ніжніший. Однак, особисто я не погоджуюся з останнім твердженням і взагалі вважаю такий спосіб доволі дивакуватим і навіть дурнуватим. Трохи про нього згадано тут>>.
« Последнее редактирование: 24 Ноября 2017, 14:04:40 от Cebador »

Оффлайн VAL

  • Ассоциированные члены
  • Матейро
  • **
  • Сообщений: 395
  • Лайков: 0
Re: Классический рецепт приготовления мате
« Ответ #170 : 28 Августа 2014, 23:51:11 »
Цитата: DIaMONd88 link=topic=6.msg21470#msg21470 date=1409250
 Гаразд. Будемо простіше. Я кажу так: [b
на смак мате не впливають:[/b] повороти бомбіжі, способи струшування і накладання. На смак мате впливають: температура і якість води, вид посуду (наскільки гарно відбувається ефект "парової лазні"). Як на мене - це найважливіші практичні показники, знаючи які можна зробити висновки.

Є ще низка інших додаткових чинників, які ми розглядаємо в різних темах, зокрема - "Плані для написання дегустаційних оглядів марок жерби">>.

Чекаю інакших аргументів або вербалізації ще не названих основних чинників. Бо в тутешніх вищенаведених постах я їх не помічаю. :vspomnil:
 

Я нигде не упоминал, что поворот бомбильи может повлиять на вкус мате, а всего лишь сообщил, что решил полностью воспроизвести этапы (ничего не выкидывая) приготовления бразильского мате, но используя аргентинскую йербу.

На вкус, вероятно, повлияла специфическая заливка воды, характерная для бразильского способа, когда вначале намокает не больше (навскидку) 30 % йербы, а не (тоже навскидку) 60 % при приготовлении аргентинским способом. Отсюда и постепенное промывание, что в результате выразилось в более мягком вкусе и большей продолжительности матепития.

А вот интересно, коль уж завелась такая тема: кому-то из форумчан удавалось раскачать бразильскую траву с помощью традиционных аксессуаров, и если да, то каким методом?

Несколько раз удавалось приручить «бразилию», используя разборную бомбилью (ситичко состоит из 2-х половинок, не изгибается как бомбилья-ложка, а прямое - думаю понятно, если что, выложу фото). Но чаще было, что после 2-3 заливок все превращается в цемент и благополучно отправляется в мусор. «Ложка» все исправила.

Оффлайн DIaMONd88

Re: Классический рецепт приготовления мате
« Ответ #169 : 28 Августа 2014, 21:25:49 »
sao007, дай п'ять! :vladoshki: :yerbamigos:

Тоді ніякої різниці в смаку мате з аргентинської/парагвайської жерби, приготовленого за бразильським рецептом, в порівнянні з напоєм, приготовленим з тієї ж жерби за класичним рецептом, бути не може.

Это всего лишь умозаключения никак не связанные с практическим аспектом.


Гаразд. Будемо простіше. Я кажу так: на смак мате не впливають: повороти бомбіжі, способи струшування і накладання. На смак мате впливають: температура і якість води, вид посуду (наскільки гарно відбувається ефект "парової лазні"). Як на мене - це найважливіші практичні показники, знаючи які можна зробити висновки.

Є ще низка інших додаткових чинників, які ми розглядаємо в різних темах, зокрема - "Плані для написання дегустаційних оглядів марок жерби">>.

Чекаю інакших аргументів або вербалізації ще не названих основних чинників. Бо в тутешніх вищенаведених постах я їх не помічаю. :vspomnil:

А вот интересно, коль уж завелась такая тема: кому-то из форумчан удавалось раскачать бразильскую траву с помощью традиционных аксессуаров, и если да, то каким методом?


Що мається на увазі? Парагвайська калабаса й бамбукова/очеретяна бомбіжа? Чи френч-прес? Якщо йдеться про перший комплект - навіть із паперовими чайними фільтрами нічого не вийде. Якщо про другий - на форумі про це не раз писали, однак це да-а-алеко не традиціне приготування шимаррона.
« Последнее редактирование: 28 Августа 2014, 21:27:36 от DIaMONd88 »

Оффлайн Drinker

  • Ассоциированные члены
  • Матейро
  • **
  • Сообщений: 328
  • Лайков: 15
Re: Классический рецепт приготовления мате
« Ответ #168 : 28 Августа 2014, 19:54:20 »
А вот интересно, коль уж завелась такая тема: кому-то из форумчан удавалось раскачать бразильскую траву с помощью традиционных аксессуаров, и если да, то каким методом?

Оффлайн VAL

  • Ассоциированные члены
  • Матейро
  • **
  • Сообщений: 395
  • Лайков: 0
Re: Классический рецепт приготовления мате
« Ответ #167 : 28 Августа 2014, 19:26:16 »
Тоді ніякої різниці в смаку мате з аргентинської/парагвайської жерби, приготовленого за бразильським рецептом, в порівнянні з напоєм, приготовленим з тієї ж жерби за класичним рецептом, бути не може.

Это всего лишь умозаключения никак не связанные с практическим аспектом.

Оффлайн sao007

  • Yerba Mate Now!
  • Ассоциированные члены
  • Мате Гуру
  • **
  • Сообщений: 3168
  • Лайков: 414
  • Yerba favorita: Reserva del Tupa
Re: Классический рецепт приготовления мате
« Ответ #166 : 28 Августа 2014, 19:22:02 »
...к этому времени нашему отважному экспериментатору, такие мелочи будут до барабана(пардон, конечно же до бубна!) В добрый путь, амиго!
all phenomena are empty

Оффлайн sao007

  • Yerba Mate Now!
  • Ассоциированные члены
  • Мате Гуру
  • **
  • Сообщений: 3168
  • Лайков: 414
  • Yerba favorita: Reserva del Tupa
Re: Классический рецепт приготовления мате
« Ответ #165 : 28 Августа 2014, 19:19:42 »
а я больше скажу, тот, кто в своих матеманских изысканиях наконец пришел к тому, что такая, внешне невинная операция, как "затыкание пальцем мундштука", вероятно как-то влияет на вкус и приход, просто обязан включить в свой церемониальный набор(матеро, бомбижья, йерба) бубен и грибы. Разумеется, что дальнейшие экспириенсы на почве "затыкания" могут исключить из этого магического квинтета, собственно...йербу...Но, думается мне, что
all phenomena are empty

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15