Увага! Усім, хто використовує або планує використовувати лавадо
як добриво!Натрапив на свіжу статтю з нативних країв. Вельми цікаво. Особливо тим, хто наважувався на таке:
А у меня на протяженіі всего "буйного" периода витает идея собирать промытую траву под удобрения на дачу. Время от времени имеют место, попытки "втюхать" "йерба-компост" второй половине, под домашние цветочки-деревца. Попытки надо сказать обреченные. А с другой стороны, просто представьте сколько органики пропадает втуне
А це, судячи зі слів експертів у перекладеній нижче статті, правильно наші дописувачі помітили:
Вы бы проконсультировались в цветочных магазинах, прежде чем высаживать в такой "грунт" какой-нибудь дорогой цветок, т.к. есть подозрения, что он подойдет далеко не для всех растений.
Как один из вариантов попробовать на рассаде какойнибудь только в какой пропорции мешать с землёй 1/2 или 1/3
или ещё меньше
...это уж точно нужно проконсультироваться.
Для этих целей в сельской местности компостные кучи делают. Подобные отходы, очистки, бурьян на одну кучу... и только когда перегниет (а в процессе и запах не особо хороший и вредители всякие заводятся) условно скажем через год, всю эту органику как удобрение используют.
А так чего доброго оно у вас в горшках гнить будет, и плакала ваша рассада или цветочки.
Тепер стосовно цього: очевидно, виноград на дачі добре провітрюється, тому йому не зашкодила промита трава. Подробиці - знов-таки в статті нижче.
второй год подряд удобряю этим делом виноградник на даче в прошлом году был отличный урожай, о системных результатах говорить ещё рано - но эксперимент интересный, посмотрим, что будет этой осенью
кстати виноград родит исправно
Нарешті текст:
Чому не дуже добре витрушувати лавадо до рослин? Загальноприйнятою практикою стало висипання промитої жерби до вазонів із рослинами. Ті, хто так робить, думає, що лавадо слугуватиме добривом. Насправді це тільки шкодить домашній флорі. Чому?Часто це є звичкою, а ще так роблять, коли поруч немає смітника – лавадо викидають десь у дворі або ж до вазонів із рослинами. На думку експертів ця практика є контрпродуктивною, повідомляють на парагвайському сайті натуралістів huertitas.com.
«Трава – це не добриво. Вона не може слугувати за компост, оскільки є органічним матеріалом, який іще не встиг розкластися. Тільки після завершених біохімічних процесів промита жерба може слугувати добривом», – розповіла Ірма Брітез. «Загниваюча речовина, у цьому випадку – трава, може вивільнити значку кількість азоту в ґрунт, і таким чином негативно позначиться на рослинах. Також трава, що розкладатиметься, сформує шар, який не дозволятиме рослині поглинати вологу», – додала фахівець. До того ж, якщо висипане лавадо потрапить на листя рослини, це може спричинити закриття її порт і гальмування вегетативного процесу.
Фахівці додатково наголосили, що промиту жербу все ж можна використовувати як добриво, якщо вона пройшла повний процес розкладання. Це стосується будь-якої органічної речовини.
Джерело>> Тож будьте уважні: якщо, на перший погляд, і здається, що неперероблене лавадо принесе користь рослині, і візуально ви не помічаєте деградації в її зростанні та плодоношенні, ліпше перестраxуйтеся!