ну и чаху из иссинской глины пропитывается, так чего ж китайцы их не глазурируют?
ps: IMHO глазурь нивелирует различия между керамическим и стеклянным (или к примеру металлическим) матеро
Чайнички з ісинської в ідеалі заточуються під один вид чаю. Шен/шу пуер або червоний, наприклад. Щоб не змішувалися смаки й аромати. Фішка якраз у тому, щоб чаху просочився чайними оліями й іншими компонентами, як калабаси (саме з тикви) просочуються екстрагованими складниками мате. А ще прикол таких чайничків (і тут їхні особливості знову перегукуються з матеро) – декокт дихає.
Дехто це (заточування під один вид чаю), правда, уважає маркетинговим ходом. Мовляв, щоб більше чайників купували. Але органолептичні спостереження дозволяють спростувати цю версію.
Зрештою, чаху, який використовується під один чай, можна "перевиховати". Тобто тривалий час готувати в ньому інший вид чаю.
Також чаху, як можна помітити під час чаювань, навіть зверху поливаються чаєм. Це з часом надає їм приємний чайний блиск.
Звісно, глазуровані чаху (навіть ісинські) теж є. Вони справді універсальніші (можна заварювати різні види чаю). Але в них відсутні всі вищенаведені особливості, тому вони й менш популярні.
Полива НЕ нівелює різниці. Так, контакт рідини з внутрішньою поверхнею матеро/чайника стає майже ідентичним (бо глазур – це фарба з оксидів металів, яка набуває склоподібного стану після випікання за високих температур). Але теплопровідність скла, металу та глазурованої глини все-таки кардинально відрізняється. А від цього й заварювання напою по-різному відбувається. Скляний посуд, наприклад, рекомендовано використовувати лише для зеленого чаю, оскільки зелений чай (як і мате) любить температуру води не вище 70-80 градусів за Цельсієм.
А ще полива банально не дає посуду протекти, якщо він надто тонкий, або виготовлений із гончарної маси, котра протікає.
Щодо глиняних матеро, ураховуючи вищесказане, то тут справді важливо зрозуміти: збираєтеся ви з нього пити чистий мате, чи з домішками. Якщо останній варіант – то однозначно глазурований варіант ліпше. Та й тепло довше зберігатиметься, а значить і воду трохи нижчої температури можна заливати.
А ще низькоякісна/погано підготована чи оброблена глина глина завжди надаватиме напою глиняний присмак. У мене є один недбало вкритий поливою виріб, із якого просто неможливо пити ні китайський чай, ні мате.