Начувайтеся улуни та пуери, мате вже йде до вас! Виробники жерби з Аргентини, Бразилії та Парагваю працюватимуть разом, щоби підкорити ринок Азії. У столиці Уругваю, Монтевідео, закінчився конгрес знавців мате-індустрії. Колись сировину з падуба парагвайського обробляли лише для потреб місцевих. Тепер "зелене золото" південноамериканського регіону широкими кроками підкорює світ. За словами дослідника Нельсона Бракеско,
Уругвай хоч і не є виробником мате, але на кожного його громадянина щороку припадає по 10 кг трави, а це - максимальний споживчий показник по всьому світу.
Втіху від матеювання скоро розділятимуть громадяни ще більшої кількості країн.
"Нині ми шукаємо нові ринки, зокрема в Кореї, Японії, Китаї. Величезний азійський ринок відкритий для нас", - сказав Рамон Енріке Кусзко, директор Національного інституту жерба мате в Аргентині.
Аргентина наразі вирощує падуб парагвайський на 200.000 га й щороку виробляє в середньому 200 мільйонів кілограмів жерби. Серед її постійних клієнтів - Сирія та Ліван. У самій країні нині щорічне споживання трави збільшилося з шести до семи кг на душу населення. Це наснажує аргентинських виробників підвищити врожайність з теперішніх 8.000 до 9.000 кілограмів з гектара.
Не хочуть пасти задніх і їхні сусіди з
Парагваю та Бразилії, виробництво жерби на теренах яких в останні роки значно скоротилося. Пов'язано це в основному з тим, що фермери переорієнтувалися на вирощування сої.
"Упродовж останніх 10-ти років поля з падубом в Ітапуа засіювали соєю. Однак нині вартість жерби мате підвищилася й це дало поштовх знову її вирощувати", - сказав Едвард Освальд, президент Парагвайського центру жербатеро. Парагвай продукує близько 50 млн кг трави на рік, з яких 40% експортується переважно в США та Європу.
"На цій конференції ми підпишемо угоду з Аргентиною, Бразилією та Уругваєм, яка засвідчує наше прагнення працювати спільно, щоби забезпечити світ якісним продуктом", - додав він.
Роберто Феррон, виконавчий директор Бразильського інституту Єрва Мате, наголосив на необхідності вдосконалювати медико-санітарні аспекти виробництва жерби. Бразилія прагне уніфікувати критерії якості для інших країн регіону, щоб "отримати продукт без забруднення, який увесь світ може споживати без жодного докору сумління", - повідомив доповідач.
Джерело>>