А де ти там побачив слово "матеїн", в мене щось з очима?
Ну, взагалі-то інстаграм-сторінка має назву "Mateina".
А ще – у них у тому сумнозвісному пості гештеґ #vivalamateina
(
див. прикріплений нижче знімок сторінки "Mateina").
PS: Хоча подача аматорська - в цілому висновкі вірні, не розумію до чого ти так хочеш прискипатись?
Висновки узагалі
неправильні. Вони тільки заплутують читачів.
По-перше, незрозуміло, яким боком вони присобачили теобромін до чудодійної речовини в єрбі, якщо варто говорити саме про поєднання кофеїну з танінами (так званий матеїн/теїн), як пом'якшувальний чинник під час вживання мате.
По-друге, теоброміну в мате – дріб'язок(!), тому незрозуміло, яким боком він може грати основну скрипку в напої (про
концентрації кофеїну в чаї (камелії сіненсіс), мате й каві – трохи нижче).
Вибач, друже, але "повна маячня" - це те що ти щойно написав!
Та чого ж вибачатися. Ми ж тут не для образи спілкуємося, а заради пошуку достовірної інформації.
У розчинній каві екстракт або синтезований теобромін, так само як і решта (це як порівнювати пальмову олію та пальмовий жир ).
Про пальму олію та жир – уточни, що мається на увазі. Бо це ж – одне й те саме. Чи це ти якось дивно підколюєш?
Екстракт теоброміну виготовляють з шелухи какао-бобів до кави він має таке ж відношення, як Монтевідео до кінотеатру.
Так, у какао-бобах – найвищий вміст теоброміну. Та й назва алкалоїду сама про це говорить. Стосовно того, що його не видобувають із кави – згоден. Про це – в самому низу публікації.
У зернах кави як раз міститься теофілін. І власне кофеїну там значно більше ніж у жербі чи какао! Читаємо методичні джерела, а не різні "розкриття очей" на медіа-стрімах!
Ну, пане Себадоре, ви мене ще більше здивували.
Бо в тому буклеті на інстаграм-сторінці "Mateina" говориться, що кофеїну в порції кави – 120 (більше-менше) міліграмів. А в порції мате – 200 міліграмів.
Тож нащо
ви, питається, подавали це посилання, а тепер розповідаєте протилежне? І хто тут про полуду з очей має говорити?
Але правда ні на їхньому, ні на твоєму боці. І методичні джерела це якраз доводять. Коротко кажучи, кофеїну найбільше в чаї. Найменше – в какао. В каві й мате – приблизно однаково (
див. прикріплений файл "Кофеїн в мате, каві, чаї" і посилання на фахове
джерело з ним).
Theobromine and theophylline concentrations are relatively low incoffee; the values in green coffee beans are, respectively, 20 and 5 mg/kg. Other xanthines present in trace amounts in green coffee are xanthine, hypoxanthine, adenine, and guanine; these are all absent from roastedcoffee. А ось іще одне професійне
джерело й інфа з нього:
Dried mate leaves were analysed for methylxanthines by high-performance liquid chromatography, and caffeine was found at 0.56%, theobromine at 0.03% and theophylline at 0.02% (Vázquez & Moyna, 1986).
Stavric et al. (1988) analysed two samples of mate leaves (purchased in Ottawa, Canada) for extractable methylxanthines. After steeping 1 g of loose leaves for 2 min in 44 ml water, they found 7 mg (157 µg/ml) caffeine and 2 mg (45.7 µg/ml) theobromine. When the steeping time was increased to 5 min, the extractable caffeine and theobromine contents were 9 and 3 mg, respectively.
Clifford and Ramirez-Martinez (1990) recently examined five commercial samples of two types of mate leaf of South American origin, purchased in the UK and the Federal Republic of Germany, using high-performance liquid chromatography, and reported caffeine at 0.89–1.73% and theobromine at 0.45–0.88%, with very small quantities of other unidentified purine alkaloid-like components. Theophylline was not detected in these samples. Quantities were also assessed per cup, after following the instructions for use given on the packet, which were not necessarily South American practices; the amount of caffeine per cup was 12–33 mg and that of theobromine, 6–17 mg.и да, история с "теоброминовым кофе" от Заболотного еще раз красноречиво показывает, что современный человек, как, впрочем, и сотни поколений до него, верит в то, что хочет верить, и доступное количество объективных научных данных, зачастую почти никак не влияет на эту его веру.
Дімоне, не можу не погодитися.
Заболотно-Кашпіровський справді увів мене в оману щодо кількості теоброміну в каві. Єдине, у чому була його правда, – це те, що кофеїну в розчинній каві менше, ніж у меленій. Але не настільки менше, як він сказав. Тож інша надана ним інфа (зокрема – про вплив на нирки і т. д.) має бути перевірена. У зв'язку з цим виділяю (не видаляю!) ретрансльовані з його ролика слова у своєму попередньому пості, а Заболотного відправляю в список шарлатанів.
І, Дімон, теж не гріши тоді рерайтами. Навіть на пруфні
джерела.
Ліпше подавай повну інфу, бо в ній є ще дещо цікаве (
див. прикріплений нижче файл "Рерайт sao007").