Автор [EN] [BE] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [PL] [BG] [UA] [RU] Тема: Деревяные матеро  (Прочитано 35927 раз)

Description:

Онлайн DIaMONd88

Re: Деревяные матеро
« Ответ #108 : 11 Февраля 2014, 02:06:38 »
Хочете ще одного Буратіно? Та без проблем.


Онлайн DIaMONd88

Re: Деревяные матеро
« Ответ #107 : 29 Декабря 2013, 03:20:24 »
Для тих, хто зацінив оце чудо, маю вам іще один зразок декоративно-прикладного мистецтва :)




Онлайн DIaMONd88

Re: Деревяные матеро
« Ответ #106 : 22 Ноября 2013, 15:47:17 »
Якщо серйозно - то схиляюсь до думки, що він би не луснув, якби не термічний перепад та різке зволожування ззовні після тривалої сушки  :reader: :porvu:


Можливо.

Треба було його холодною водою залили й поставити на добу для неагресивного зволоження. Але ж інструкції з використання мені ніхто не давав (в "Ель Мате", як я вже казав, навіть породу дерева не знали)! Бачите, форумчани, треба й дерев'яний матеро готувати.

Та хочу зазначити, що зі своїм поронго з фісташкового дерева я взагалі не парився: здійснював ті самі маніпуляції і все було ок, тьху-тьху-тьху. Без вагань і частенько роблю в ньому гарячий мате.

« Последнее редактирование: 22 Ноября 2013, 15:55:44 от DIaMONd88 »

Оффлайн Cebador

  • Yerba favorita: Natura
  • Администратор
  • Мате Гуру
  • *****
  • Сообщений: 8465
  • Лайков: 920
  • Координатор Клуба
Re: Деревяные матеро
« Ответ #105 : 22 Ноября 2013, 14:15:56 »
Жарти зрозумів, Сєрьож. Та коли подивився вже сьогодні зранку на придбаний в "Ель Мате" матеро, то ще більше засмутився. Посудинка луснула й там, де, я сподівався, цього не станеться (див. фото). Тепер її ПВА чи ще якимось нехарчовим клеєєм точно не обробиш.


Якщо серйозно - то схиляюсь до думки, що він би не луснув, якби не термічний перепад та різке зволожування ззовні після тривалої сушки  :reader: :porvu:
"...во всём, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними..." Матфея 7:12
PS: "не пытайся вынуть пало из глаза, не вынув бомбижьи из калабаса" - индейская народная мудрость :)

Онлайн DIaMONd88

Re: Деревяные матеро
« Ответ #104 : 22 Ноября 2013, 14:09:07 »
Цікаво, яка градація буде в цього матеро надалі?

Попри його технічну невитривалість, аромат деревини просто гіпнотичний. Насолоджуючись ним, вирішив, що в посудинці чудово смакуватиме "Камба з м'ятою та больдо". Здогади підтвердилися вже з перших промивань трави. Це той випадок, коли запах і смак іще не розкочегареного матеро доповнюють запах і смак жерби.

Якби матеро не репнув - то, гадаю, був би багаторазовим фаворитом під час матеювань. Навіть попри замаленький (зокрема, як і для мензуриків) об'єм.

Онлайн DIaMONd88

Re: Деревяные матеро
« Ответ #103 : 22 Ноября 2013, 13:44:50 »
Нагадало анекдот:

а хіба власної смоли вже не вистачає? все ж таки ПВА не зовсім органіка...хоча в тому місці напевне різниці немає - хоч епоксидкою  :vspomnil:

Жарти зрозумів, Сєрьож. Та коли подивився вже сьогодні зранку на придбаний в "Ель Мате" матеро, то ще більше засмутився. Посудинка луснула й там, де, я сподівався, цього не станеться (див. фото). Тепер її ПВА чи ще якимось нехарчовим клеєєм точно не обробиш.

Адже ж будь-яка смолиста деревина не крихка, апріорі  :reader: :porvu:


Теж дивуюся. Та, чи то виробляли його якось не так, чи він на вітрині дійсно розсохся, оскільки довго стояв, однак... репнувся, мовби стиглий кавун. І там, де "Маріанська впадина", деревної смоли, до речі, не видно :( :( :( Хіба так має бути, навіть якщо гарячий мате заливати? Крім того, продавщиця сказала, що ці дерев'яні матеро в них купували, використовували й проблем ні в кого не було. Або злукавила, або до них просто соромилися звертатися, або це тільки мені такий посуд трапився.
« Последнее редактирование: 22 Ноября 2013, 13:51:58 от DIaMONd88 »

Оффлайн Cebador

  • Yerba favorita: Natura
  • Администратор
  • Мате Гуру
  • *****
  • Сообщений: 8465
  • Лайков: 920
  • Координатор Клуба
Re: Деревяные матеро
« Ответ #102 : 22 Ноября 2013, 00:58:34 »

І в "Ель Мате" мені ж його не замінять...

Нагадало анекдот:
- Сусіде, позичте бетонозамішувалку, підлогу роблю, конче треба!
- Та ні не можу, сьогодні останній день користуюсь - повертати треба, бо 14 діб спливає  :vspomnil:
- Ну то хоч блендера позичте....жінці...млинці приготувати  :vladoshki:
- Не можу, бо сам позичав в кума на тому тижні, а йому після цього в магазині приймати відмовились, довелося бетонозамішувалку купляти  ;D :podstulom:

Думаю якимось ПВА заклеїти.

а хіба власної смоли вже не вистачає? все ж таки ПВА не зовсім органіка...хоча в тому місці напевне різниці немає - хоч епоксидкою  :vspomnil:

А ще дивина - об'єм цього матеро. Попри доволі величний розмір, уміщається до нього всього 100 мл по вінця. Істинний мензурик.

не дивно, бо стінки набагато товщі за гарбузяні... :reader: якби не такий "термоекстрім" напевне витримав би не одне падіння, навіть без металевого кожушка  :yerbadrinker: Адже ж будь-яка смолиста деревина не крихка, апріорі  :reader: :porvu:
"...во всём, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними..." Матфея 7:12
PS: "не пытайся вынуть пало из глаза, не вынув бомбижьи из калабаса" - индейская народная мудрость :)

Оффлайн barbudo

  • Ассоциированные члены
  • Матейро
  • **
  • Сообщений: 364
  • Лайков: 17
Re: Деревяные матеро
« Ответ #101 : 21 Ноября 2013, 20:15:03 »

Сьогодні вранці оглянув матеро й помітив іще одну неприємну річ. Нижня його частина тріснула :( Гадаю це сталося від того, що смола вийшла, а на її місці утворилося порожнє місце, деревина розсохлася :(

еще одно свидетельство, что лучше покупать дерево в металлической оболочке.


А наскільки сильний присмак деревини дає ваш матеро, коли п'єте гарячий мате? І через скільки матеювань цей присмак стає майже непомітним?

кипятком я не обливал, просто ополоснул теплой водой. а потому больших смолянистых выделений не было. пару первых недель легкий привкус и аромат присутствовал. и сейчас, наверное, будет, если потереть наждачкой.

кстати, у меня тоже 100мл матеро. заказывал 160, а приехал такой. сразу руки зачесались отнести к знакомому токарю, увеличить объем. но отъезд в двухнедельную командировку меня примирил с таким мензурчиком. пью чаще, чем раньше - раза три в день - получается больше вкуса свежезаваренной йербы.

Онлайн DIaMONd88

Re: Деревяные матеро
« Ответ #100 : 21 Ноября 2013, 19:46:27 »
DIaMONd88, смола в вашем матеро не будет течь без конца. раскочегарить до рабочего состояния - пустяковое дело.


А наскільки сильний присмак деревини дає ваш матеро, коли п'єте гарячий мате? І через скільки матеювань цей присмак стає майже непомітним?

Онлайн DIaMONd88

Re: Деревяные матеро
« Ответ #99 : 21 Ноября 2013, 19:41:41 »
Дуже цікавий досвід - принаймні, купуючи подібний матеро під гарячий мате - наші читачі добряче поміркують  :yerbamigos:


Сьогодні вранці оглянув матеро й помітив іще одну неприємну річ. Нижня його частина тріснула :( Гадаю це сталося від того, що смола вийшла, а на її місці утворилося порожнє місце, деревина розсохлася :(

Сподіваюся, що цей "Великий Каньйон" не дійде до основної частини посудинки, куди насипається жерба.

І в "Ель Мате" мені ж його не замінять...

Думаю якимось ПВА заклеїти.

А ще дивина - об'єм цього матеро. Попри доволі величний розмір, уміщається до нього всього 100 мл по вінця. Істинний мензурик.


Оффлайн barbudo

  • Ассоциированные члены
  • Матейро
  • **
  • Сообщений: 364
  • Лайков: 17
Re: Деревяные матеро
« Ответ #98 : 21 Ноября 2013, 17:37:30 »
хм... основная посуда из которой я пью йербу - это матеро из пало санто. никакого желания вернуться к тыквенным калабасам нет. очень практичный сосуд: почти всегда спитую йербу вытряхиваю перед свежей засыпкой - дерево не боится сырости. на нем никогда не будет плесени, т.к. пало санто обладает антибактериальным, антисептическим свойствами. а вы его еще и кипятком.)

DIaMONd88, смола в вашем матеро не будет течь без конца. раскочегарить до рабочего состояния - пустяковое дело.

рекомендую все же покупать пало санто в металлической оболочке. как раз сегодня мой матеро удачно упал с 2-метрового подоконника и остался целым, невредимым.

Оффлайн Cebador

  • Yerba favorita: Natura
  • Администратор
  • Мате Гуру
  • *****
  • Сообщений: 8465
  • Лайков: 920
  • Координатор Клуба
Re: Деревяные матеро
« Ответ #97 : 21 Ноября 2013, 02:10:41 »
Не стримався від спокуси, зайшов у "Ель мате ля бока" і придбав собі дерев'яний матеро. Запримітив його ще під час однієї з клубних зустрічей. Дівчина-продавець-офіціантка не підказала мені назву деревини. Та Cebador іще на івенті люб'язно зазначив: то є пало санто.
:yerbamigos:  :vladoshki:
Прийшов додому, помив і вирішив продезинфікувати. Окропом... :vspomnil: Звісно дарма. Принаймні я тепер точно знаю, що це пало санто. Ззовні, всередині, звідусіль деревина почала пускати свої смоли. Вони настільки сильно виділилися, що аж причепилися до каструлі, в якій я пропарював матеро. Моя реакція: а-а-а!!! Витягнув, промив, давай сушити. Посудинка стала липкою, з застиглими шматками смоли. І запахла!!! Ду-у-уже. Одразу виникла віддалена аналогія з сосною чи то з сандалом. А ще матеро став якимось сухим, шорстким і ззовні непринадним на вигляд.  
Тільки не кажи що це я теж тобі підказав  :vladoshki:  ;D :nenadolala: :vspomnil:

Я ж не розгубився. Підсмажив на пательні рафінованої оліїі, і давай ззовні натирати матеро (таким способом готують дерев'яні ложки й дощечки для кухонного вжитку). Блиск повернувся, запах олії не причепився.

Що ж, однозначно використовувати для терере. Шкода, бо я думав у ньому мате заварювати (мій поронго з фісташкового дерева не виділяє таких смол). Тепер буде стояти на поличці як прикраса, аж до теплої пори крижаного терере.

Дуже цікавий досвід - принаймні, купуючи подібний матеро під гарячий мате - наші читачі добряче поміркують  :yerbamigos:
"...во всём, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними..." Матфея 7:12
PS: "не пытайся вынуть пало из глаза, не вынув бомбижьи из калабаса" - индейская народная мудрость :)

Онлайн DIaMONd88

Re: Деревяные матеро
« Ответ #96 : 20 Ноября 2013, 20:55:49 »
Не стримався від спокуси, зайшов у "Ель мате ля бока" і придбав собі дерев'яний матеро. Запримітив його ще під час однієї з клубних зустрічей. Дівчина-продавець-офіціантка не підказала мені назву деревини. Та Cebador іще на івенті люб'язно зазначив: то є пало санто.

Рознюхував-рохнюхував я матеро перед купівлею, та видно він там так довго стояв, що природний запах посудинки замаскував пил. Таки купив, бо й дизайн сподобався й цікаво ж випробувати легендарну деревину пало санто.

Прийшов додому, помив і вирішив продезинфікувати. Окропом... :vspomnil: Звісно дарма. Принаймні я тепер точно знаю, що це пало санто. Ззовні, всередині, звідусіль деревина почала пускати свої смоли. Вони настільки сильно виділилися, що аж причепилися до каструлі, в якій я пропарював матеро. Моя реакція: а-а-а!!! Витягнув, промив, давай сушити. Посудинка стала липкою, з застиглими шматками смоли. І запахла!!! Ду-у-уже. Одразу виникла віддалена аналогія з сосною чи то з сандалом. А ще матеро став якимось сухим, шорстким і ззовні непринадним на вигляд.  

Я ж не розгубився. Підсмажив на пательні рафінованої оліїі, і давай ззовні натирати матеро (таким способом готують дерев'яні ложки й дощечки для кухонного вжитку). Блиск повернувся, запах олії не причепився.

Що ж, однозначно використовувати для терере. Шкода, бо я думав у ньому мате заварювати (мій поронго з фісташкового дерева не виділяє таких смол). Тепер буде стояти на поличці як прикраса, аж до теплої пори крижаного терере.
« Последнее редактирование: 20 Ноября 2013, 21:05:58 от DIaMONd88 »

Оффлайн VAL

  • Ассоциированные члены
  • Матейро
  • **
  • Сообщений: 395
  • Лайков: 0
Re: Деревяные матеро
« Ответ #95 : 08 Ноября 2013, 15:53:55 »
а в чому проблема? ну трохи "сокирно" зроблено  ;D ;D  :vladoshki:

Это не баг, это фича (с)
Как по мне, довольно таки не плохо. Оригинально и чувствуется какая-то задумка, художественная ценность, в отличии от этого чуда.

Онлайн DIaMONd88

Re: Деревяные матеро
« Ответ #94 : 08 Ноября 2013, 14:21:02 »
а в чому проблема? ну трохи "сокирно" зроблено  ;D ;D  :vladoshki:
адже ж зсередини напевно все чисто і стерильно  :mateforum:


Гадаю, це той випадок, коли екстер'єр докорінно псує всі приємні враження він інтер'єру.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15