Голосование

Идеальный объём матеро:

50-100мл
100-150мл
150-200мл
200-300мл
300-500мл
ведро от поллитра :)

Автор [EN] [BE] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [PL] [BG] [UA] [RU] Тема: Идеальный Объем  (Прочитано 14362 раз)

Description:

Оффлайн DIaMONd88

Re: Идеальный Объем
« Ответ #31 : 12 Ноября 2013, 19:28:33 »
(говорю за себя)
С каждым выпитым килограммом йербы любимый объем калабаса уменьшается.


І до якої межі в мілілітрах? :)

Оффлайн VAL

  • Ассоциированные члены
  • Матейро
  • **
  • Сообщений: 395
  • Лайков: 0
Re: Идеальный Объем
« Ответ #30 : 12 Ноября 2013, 19:24:31 »
А коли вас замучила матеспрага, от хочеться напитися одразу й багато, невже ви безперервно доливаєте-випиваєте з мензурика воду?

3-5 заливок в быстром темпе, а потом и "матежажда" уходит.

І знову: що стосовно бажання втамувати спрагу? Невже коли вона вас мучить, то ви, замість того, щоб заправити гарбузика на зразок ВКК і напитися досхочу мате, випиваєте щось окремо?

(говорю за себя)
С каждым выпитым килограммом йербы любимый объем калабаса уменьшается. Процентная засыпка остается той же. Причина неизвестна. Возможно, тенденция перехода от количества к качеству.

Оффлайн DIaMONd88

Re: Идеальный Объем
« Ответ #29 : 12 Ноября 2013, 18:52:13 »
Вперше приготував мате в своєму поронго з фісташкового дерева (див. прикріплене фото). Влітку використовував його суто для терере. Перше, що спало на думку після стартового ковтка - цитата Сови:

В поронго, как по мне, вукс у мате иной. Он воздушей, что-ли... Может потому, что контакта с воздухом все ж таки больше, чем в узкогорлом калабасе?

Усе справджується. Та й запах сухої жерби відчувається краще. Проте трав'яну гірку аж до стелі не насипав, бо начитався вже тут, як її носом здувають.  :vspomnil:

Мате класний вийшов. Однак коли жерба розбубнявіла, знову я замислився про питання об'єму.

Хоч у мого поронго приблизна місткість 150 мл, однак через це розбухання трави воду, як вам уже відомо, доводиться заливати частіше - після кожного ковтка. Та це усе преамбула. А тепер запитання. Багато матеманів у цій темі зійшлися до думки, що гарбузик маленького об'єму кращий і тому використовують його частіше. А коли вас замучила матеспрага, от хочеться напитися одразу й багато, невже ви безперервно доливаєте-випиваєте з мензурика воду? Запитання, звісно, більше стосується літнього періоду, та матеспрага - річ підступна, може виникнути й узимку.

Думки про те, що для маленької калабаси потрібна менша бомбіжа, про те, що дехто економить жербу таким чином і що траву так ліпше дегустувати маленькими дозами, безумнівні. Але знову: що стосовно бажання втамувати спрагу? Невже коли вона вас мучить, то ви, замість того, щоб заправити гарбузика на зразок ВКК і напитися досхочу мате, випиваєте щось окремо?
« Последнее редактирование: 12 Ноября 2013, 19:18:51 от DIaMONd88 »

Оффлайн DIaMONd88

Re: Идеальный Объем
« Ответ #28 : 02 Ноября 2013, 15:16:16 »
Коли йдеться про персональне матепиття, для мене ідеальний об'єм - 200мл (±30мл). Якщо ж п'ю з кимось - 350мл. До меншої тари ставлюся скептично. Бо в менші калабаси влазить менше трави, доводиться частіше підливати воду, швидше пити (вистигає) і матеювання стає коротшим. Окрім того, для мене важливий такий чинник, як розбухання жерби. Коли ми засипаємо 2/3 гарбузика, співвідншення води та жерби спочатку чудове. Потім трава бубнявіє й займає майже всю калабасу, відтак води влазить кілька ложок. При цьому, жерба ще має певний заряд міцності і ти її цими двома ложками постійно промиваєш.

Сила: коли калабаса маленька й жерба в ній розбубнявіла, то води туди влізе ще менше, ніж за тих самих умов до великої калабаси.

Крім того, як зазначив матеїзований мною друг, перевага мате в тому, що його не буває мало. На відміну від кави чи чаю, однієї чашки яких буває недостатньо, ти можеш завжди долити води з термоса в калабасу. Окрім того, мате хочеться випити більше, ніж кави чи чаю.

Як і мій друг, я люблю випити. Мате, звісно ;D Тож великі калабаси для мене частіше в фаворі.

Оффлайн markitluli

Re: Идеальный Объем
« Ответ #27 : 09 Июня 2013, 21:59:52 »
також в пошукав малого калабасу. Вважаю, що найбільш практичним буде об'ємом 100-150 мл. Але шукаю металевий, та нажаль його зараз в магазині немає в наявності. Внизу прикріпив фото. Якщо може хтось такий продає я б навіть купив :yerbamigos:. Хочу металевий, оскільки вважаю що він є дже практичним та універсальним замінником традиційного калабасу.. Якщо потрібно взяти з собою кудись, повитирав всередині, кинув в сумку і забув, що не вийде з тиквою оскільки та довго сохне. Металевий підходить як для традиційної заварки так і для всяких експериментів заварки різними видами соку і т.д. Він нічого не впитує на відміну від традиційного гарбузового калабасу.

Оффлайн Михаил Георгиевич

Re: Идеальный Объем
« Ответ #26 : 09 Июня 2013, 20:20:15 »
Есть такое дело, начинал с такого как в шапке сайта, позже перешел на меньший купленный для офиса, но перекочевавший с работы домой, теперь принимая во внимание мои последние "кризисные явления" надо искать мензурик :obstenu:
Дочкин папа.

Оффлайн Cebador

  • Yerba favorita: Natura
  • Администратор
  • Мате Гуру
  • *****
  • Сообщений: 8477
  • Лайков: 922
  • Координатор Клуба
Re: Идеальный Объем
« Ответ #25 : 09 Июня 2013, 19:00:53 »
"Беседуя" как-то с Costa Norte заприметил такую особенность как тенденция к уменьшению объема. Начинал я свое знакомство с мате, пользуясь калабасом около 350 мл., причем выпивал весь объем сам. Далее был калабас 200 мл., а сейчас все чаще заправляю йербой мини-тыкву (90 мл.) Про старого 350-граммового "друга" практически забыл.
Что это - закономерность или индивидуальная особенность?
100% Сейчас "мензурик" (100мл) занимает почти 80% моих матепитий, и частые заливки уже не напрягают - очевидно привык.
БКК теперь только для посиделок с друзьями и заседаний. А когда-то ведь глушил с него почти каждый день..."матестарость", а может просто банальный прагматизм, но вывод однозначен: "главное не размеры, а владение техникой"! 
"...во всём, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними..." Матфея 7:12
PS: "не пытайся вынуть пало из глаза, не вынув бомбижьи из калабаса" - индейская народная мудрость :)

Оффлайн VAL

  • Ассоциированные члены
  • Матейро
  • **
  • Сообщений: 395
  • Лайков: 0
Re: Идеальный Объем
« Ответ #24 : 09 Июня 2013, 17:59:57 »
"Беседуя" как-то с Costa Norte заприметил такую особенность как тенденция к уменьшению объема. Начинал я свое знакомство с мате, пользуясь калабасом около 350 мл., причем выпивал весь объем сам. Далее был калабас 200 мл., а сейчас все чаще заправляю йербой мини-тыкву (90 мл.) Про старого 350-граммового "друга" практически забыл.
Что это - закономерность или индивидуальная особенность?

Оффлайн markitluli

Re: Идеальный Объем
« Ответ #23 : 04 Июня 2013, 17:39:30 »
зараз п'ю з 250 мл калаасу. Трошки завеликий він мені, як на кожен день, багато мате доводиться засипати на один раз. Хотілося б найти 150-200 мл хороший якийсь. Це, як і багатьом як видно, мабуть дійсно найкращий варіант для щоденного пиття.   :ho4esh_mate:

Оффлайн Bombino

Re: Идеальный Объем
« Ответ #22 : 31 Декабря 2011, 12:27:32 »
Цитировать
Ну JV134 строго говоря, никак не 150мл , знаю т.к. держал в руках не раз 
Конечно их на 150мл никогда не было, нижняя планка 200мл и до 300мл.

Оффлайн Cebador

  • Yerba favorita: Natura
  • Администратор
  • Мате Гуру
  • *****
  • Сообщений: 8477
  • Лайков: 922
  • Координатор Клуба
Re: Идеальный Объем
« Ответ #21 : 31 Декабря 2011, 00:36:37 »
Да ладно)))! Есть >>> раз есть >>> два. А с чего такая смена "литража"? С 250сразу на 100-150?

Ну JV134 строго говоря, никак не 150мл :'(, знаю т.к. держал в руках не раз  :porvu:
А вот этот>> пожалуй будет в самый раз!

Продвинутому матеману, уже пора иметь амиго-калабас (для совместных распитий) и мелкий для частой дегустации. Это я молчу про всякие компуэсты и прочее "с добавками"! Короче, как у грамотного курильщика - 2 трубки минимум;)

Согласен не то что на 100, на "1000%"  ;) :vladoshki:
Именно этому принципу обычно и следую  :porvu:
« Последнее редактирование: 31 Декабря 2011, 00:38:31 от Cebador »
"...во всём, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними..." Матфея 7:12
PS: "не пытайся вынуть пало из глаза, не вынув бомбижьи из калабаса" - индейская народная мудрость :)

Оффлайн Rataplan

  • Yerba Hero
  • Ассоциированные члены
  • Мате Гуру
  • **
  • Сообщений: 1080
  • Лайков: 1
  • Compuesta? - No ofrece!
Re: Идеальный Объем
« Ответ #20 : 30 Декабря 2011, 20:11:49 »
Продвинутому матеману, уже пора иметь амиго-калабас (для совместных распитий) и мелкий для частой дегустации. Это я молчу про всякие компуэсты и прочее "с добавками"! Короче, как у грамотного курильщика - 2 трубки минимум;)

Оффлайн svm

  • Ассоциированные члены
  • Матеман
  • **
  • Сообщений: 156
  • Лайков: 0
Re: Идеальный Объем
« Ответ #19 : 30 Декабря 2011, 18:53:21 »
Да ладно)))! Есть >>> раз есть >>> два. А с чего такая смена "литража"? С 250сразу на 100-150?
не сразу - года 2 к этому иду.... меня уже не хватает на 250 одной марки.... разнообразия хоцца........
Что ни пиши - всё едино!!!!


Оффлайн Rataplan

  • Yerba Hero
  • Ассоциированные члены
  • Мате Гуру
  • **
  • Сообщений: 1080
  • Лайков: 1
  • Compuesta? - No ofrece!
Re: Идеальный Объем
« Ответ #18 : 30 Декабря 2011, 18:44:13 »
Не, не изменился. Вот только с дозой я пожадничала. Можно смело забивать калабас на 3/4, а то и  больше)))
Ну, 3/4 - обычное дело.... токмо у меня тыковка 250 мл....... жалко ее, беднягу, треснула снаружи  понизу.... вот ищу замену... а Сергей 100-150мл не обещает...
Да ладно)))! Есть >>> раз есть >>> два. А с чего такая смена "литража"? С 250сразу на 100-150?

Оффлайн svm

  • Ассоциированные члены
  • Матеман
  • **
  • Сообщений: 156
  • Лайков: 0
Re: Идеальный Объем
« Ответ #17 : 30 Декабря 2011, 18:29:04 »
Не, не изменился. Вот только с дозой я пожадничала. Можно смело забивать калабас на 3/4, а то и  больше)))
Ну, 3/4 - обычное дело.... токмо у меня тыковка 250 мл....... жалко ее, беднягу, треснула снаружи  понизу.... вот ищу замену... а Сергей 100-150мл не обещает...
Что ни пиши - всё едино!!!!


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15