Автор [EN] [BE] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [PL] [BG] [UA] [RU] Тема: Новый калабас: методы оживления  (Прочитано 95927 раз)

Description: подготовка и "оживление" калабаса

Оффлайн DIaMONd88

Re: Новый калабас
« Ответ #174 : 06 Июня 2014, 20:23:14 »
Мої калабасові запаси примножилися. Вищенький матеро - дерево в алюмінієвому оздоблені, меньшеньки - мензурик у шкірі (≈ 90 мл). Проходив повз відділ "Світу чаю" (я в них тільки калабаси відстежую) й побачив цього малюка. Виявилося, на вітрині він з'явився тільки вчора. Дорогуватий, правда (120 грн).

Цікаво, що поки я обмацував-оглядав калабаси, заодно здійснив матеїзацію продавщиці. Типу, що "сіно" краще не пити, окропом не заливати, "Росамонте" й "Пахаріто" пробувати ;D

З. І. Тепер шукатиму поронго бразильського формату.

Оффлайн Lenny Bruse

Re: Новый калабас
« Ответ #173 : 24 Декабря 2013, 02:00:52 »
Вот именно! Привет, Cebador, именно об этом я и подумал прикидывая минусы калабаса и кожи... Вот если бы это было в виде чехла, который можно в любой момент снять...было бы дело!

Однако я уже заказал - невтерпёж  :yahoo: Как придёт - выложу сюда фото и описание от первого лица.

Оффлайн Cebador

  • Yerba favorita: Natura
  • Администратор
  • Мате Гуру
  • *****
  • Сообщений: 8477
  • Лайков: 922
  • Координатор Клуба
Re: Новый калабас
« Ответ #172 : 24 Декабря 2013, 01:28:50 »
Меня беспокоит то, что в первом варианте "с гравировкой" существует возможность (если существует) отмывки узора, когда краска начинает просто сползать, как это было с моим первым калабасом, на фото был такой красивый, невероятно глубокого чёрного цвета, но стал блеклым ещё до первого полноценного использования...

Ну, а кожа при мытье может разбухать, попавшая под неё влага может провоцировать плесень.
У каждого варианта есть свои плюсы и минусы, выбирать следует тщательно всё взвесив  :reader:
« Последнее редактирование: 24 Декабря 2013, 01:30:23 от Cebador »
"...во всём, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними..." Матфея 7:12
PS: "не пытайся вынуть пало из глаза, не вынув бомбижьи из калабаса" - индейская народная мудрость :)

Оффлайн Lenny Bruse

Re: Новый калабас
« Ответ #171 : 23 Декабря 2013, 23:21:52 »
Меня беспокоит то, что в первом варианте "с гравировкой" существует возможность (если существует) отмывки узора, когда краска начинает просто сползать, как это было с моим первым калабасом, на фото был такой красивый, невероятно глубокого чёрного цвета, но стал блеклым ещё до первого полноценного использования...

Оффлайн VAL

  • Ассоциированные члены
  • Матейро
  • **
  • Сообщений: 395
  • Лайков: 0
Re: Новый калабас
« Ответ #170 : 23 Декабря 2013, 23:09:46 »
Какой-либо разницы в функциональном смысле между данными девайсами нет. Посему, выбирайте тот, который больше понравился по дизаину.

Оффлайн Lenny Bruse

Re: Новый калабас
« Ответ #169 : 23 Декабря 2013, 22:38:15 »
Всем привет! Решил прикупить калабас "Поронго" на подарок (себе), за хорошо выполненную работу  :porvu: Но беда в том, что я не разбираюсь в них  :vspomnil: Полазил по магазинам нашим сетевым и нашёл два варианта интересных, на мой взгляд, это вот такая тыквочка на подставке с гравировкой (1-ое фото), и второй вариант - это тыква обтянутая кожей (2-ое фото), что лучше? Может кто пользовался... ;)

Онлайн sao007

  • Yerba Mate Now!
  • Ассоциированные члены
  • Мате Гуру
  • **
  • Сообщений: 3149
  • Лайков: 411
  • Yerba favorita: Reserva del Tupa
Re: Новый калабас
« Ответ #168 : 25 Ноября 2013, 21:51:11 »
Тыква тыкве рознь. Где толще, где тоньше. Где-то сама структура мягче. Но по мере использования все все-равно становится на свои места - стенки приобретают необходимую прочность. По толщине. Вот сейчас пользуюсь тыквой в форме поронго. Сантиметр, не меньше толщина, но такая же легкая, как и обычный калабас. Вот думаю, либо какая-то аномалия, либо сорт особенный.
all phenomena are empty

Оффлайн DIaMONd88

Re: Новый калабас
« Ответ #167 : 30 Октября 2013, 01:33:45 »
Здійснивши всі вищенаведені спостереження функціональності калабас, з подивом для себе помітив, що в широкогорлих гарбузиків статистично більше переваг. Правда мені все одно більше подобається користуватися саме вузькогорлими.

Дві чесноти вузькогорлих посудинок, ІМХО, здаються переконливішими майже за всі переваги широкогорлих. Єдине, в чому вони поступаються — це суха шапка.

Дрінкерам-початківцям, які збираються купувати калабасу для регулярного матеювання, я все ж раджу брати калабасу з вузьким горлом.

Якщо ж вони шанувальники терере — "парова лазня" в такому разі не важлива, тож можна й широкогорлою користуватися (а ще ліпше — видовженим поронго).

Це я розглядав варіант, коли потрібно підібрати максимально універсальну калабасу. Звісно, коли в матемана їх є кілька видів (з часом усі до цього, гадаю, доходять) то проблема ширини просто відпадає. Потрібна суха шапка — беремо ширшу; хочеться випити більше — беремо більшу; кудись поспішаємо — беремо маленьку... І тоді вже ніхто не женеться за універсальністю, а обирає найзручніше знаряддя для досягнення поставленої мети.

Виходить, проблема узагалі нівелюється!..

Так, щось це вже перетікає в зайву філософію, пардон.

Оффлайн DIaMONd88

Re: Новый калабас
« Ответ #166 : 29 Октября 2013, 03:49:12 »
Забаглося мені повернутися до теми про ширину горла калабаси, яку, безумовно, варто розглядати в дуалізмі з темою "Класичний рецепт приготування мате". Так от, помітив я таку особливість. Славнозвісна суха шапка в моїй більшій калабасі (та, що на фото праворуч у відповіді #202) ну ніяк не хоче залишатися після першої-другої промивки. Гадаю, пов'язано це з шириною горла калабаси, однак не тільки. В меншенького гарбузика (котрий на тому ж фото посередині) ця шапка тримається довше, хоча його отвір такий самий, як і в більшої посудинки (4 см). Однак більша калабаса звуженіша доверху, в той час, як маленька - кругла. Гадаю, за рахунок такої конструкції, жерба краще та швидше промивається. Це, з одного боку, добре. Та з іншого... треба ж зберегти суху шапку, розтягнути задоволення!  :porvu:

Хтось стикався з подібним? Хочу перевірити свої припущення.

Єдиний шлях, за допомогою якого вдається довше протримати суху шапку в такій посудинці (внутрішньобомбільний варіант промивання не вдасться використати: завузькі в мене бомбіжі; сирійський спосіб - не зараз; ще повільніше вливання води по стінці калабаси зі ще тончою цівкою - теж не на довго допомагає) - ... не заливати воду до самого верху. Можливо, вам здасться, що ця методика банальна, проте вона дійсно допомагає. Суха шапка тоді просто займає більший діаметр внутрішньокалабасового плеса. Правда, таким чином ми жертвуємо об'ємом води, який можна за раз влити в калабасу й доводиться частіше здійснювати підливки. І під час матепиття треба постійно тримати гарбузика вертикально, щоб не збовтати (ба так мате збовтується швидше, ніж залитий доверху).

На додаток хотів іще поділитися компаративістикою для матеманів-початківців, порівнявши калабаси з широкими та вузькими горлами (поронго й гуампи не беремо до уваги). Коли що забув - додавайте свої спостереження:

Калабаси з широким горлом:
Плюси:
1. Зручніше засипати в посудинку жербу.
2. Ліпше заливати воду.
3. Легше досягати сухої шапки з трави, й довше її утримувати.
4. Краще просушувати калабасу після використання.

Мінуси:
1. Ефект "парової лазні" в калабасі з широким горлом триває менше (тут іще грає роль товщина стінок і розмір калабаси), в результаті чого напій не так добре натягується та швидше вистигає.
2. Суб'єктивно: широка горловина не така естетична.

Калабаси з вузьким горлом:
До плюсів і мінусів підібрати протилежне.
« Последнее редактирование: 29 Октября 2013, 03:50:50 от DIaMONd88 »

Оффлайн SdvigMate

  • Ассоциированные члены
  • Себадор
  • **
  • Сообщений: 548
  • Лайков: 13
  • Ерба Галактика!
Re: Новый калабас
« Ответ #165 : 19 Августа 2013, 23:04:20 »
Цитата: DIaMONd88
Мої матеманські друзі :yerbadrinker:

..особливо цей квадратовий сподобався з шурупами :)
МатеКосмос! ЕрбаВселенная!

Оффлайн DIaMONd88

Re: Новый калабас
« Ответ #164 : 17 Августа 2013, 15:31:51 »
Мої матеманські друзі :yerbadrinker:

Оффлайн DIaMONd88

Re: Новый калабас
« Ответ #163 : 16 Июля 2013, 16:17:12 »
Натрапив на веселе й чудове відео оживлення калабаси. Розповідає хвацький польських хлопець, внизу пускають англійські субтитри.

http://www.youtube.com/watch?v=OWjO7lyC1CQ

Оффлайн Se1art

  • Ассоциированные члены
  • Себадор
  • **
  • Сообщений: 689
  • Лайков: 10
Re: Новый калабас
« Ответ #162 : 13 Ноября 2012, 16:18:15 »
Про металлическую подставку не скажу, но вот год назад моя знакомая купила калабас с деревянной,  так подставка отклеилась буквально после второго матепития.

Оффлайн Jerry

Re: Новый калабас
« Ответ #161 : 13 Ноября 2012, 15:00:41 »
..брать или не брать решать только вам, но подставка для тыковки, не поронго, зачем ???
Да и поронго никто в основном из рук не выпускает :)
Все таки попробуйте еще поискать, или подождать, пока не появится у Ген.партнера.

В принципе можно без подставки, но с ней тыква становится больше похожая на яйцо...
Вот посмотрите на эту фотографию
http://cs405722.userapi.com/v405722351/8092/4WUKH8VPHWM.jpg , попробуйте представить эту тыкву без подставки. Ну не то, согласитесь? Но и соглашусь, подставка по сути по назначению не используется, а лишь для придания формы. Так что надо рассматривать конкретный вариант :)
Спасибо!

Оффлайн SdvigMate

  • Ассоциированные члены
  • Себадор
  • **
  • Сообщений: 548
  • Лайков: 13
  • Ерба Галактика!
Re: Новый калабас
« Ответ #160 : 13 Ноября 2012, 09:56:23 »
Нашла "ложку" на 13см - идеальная пара))))))

Не подскажете где? И за одно: стоит ли все таки брать этот E136?
Или поискать еще что-то маленькое и с такой формой, на подставке? :)
А, и еще вопрос: А под верхним кольцом ничего у Вас не завелось?
Спасибо!

..брать или не брать решать только вам, но подставка для тыковки, не поронго, зачем ???
Да и поронго никто в основном из рук не выпускает :)
Все таки попробуйте еще поискать, или подождать, пока не появится у Ген.партнера.
« Последнее редактирование: 22 Июня 2014, 22:58:01 от Cebador »
МатеКосмос! ЕрбаВселенная!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15