Автор [EN] [BE] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [PL] [BG] [UA] [RU] Тема: Треснул калабас, что делать?  (Прочитано 47249 раз)

Description:

Оффлайн Shubhan

  • "..чего ты Ждёшь?"
  • Матейро
  • ****
  • Сообщений: 329
  • Лайков: 0
  • will Be Together Totally)
Re: Треснул калабас, что делать?
« Ответ #75 : 23 Сентября 2015, 21:49:31 »
у меня трещина была не столь велика- чуть проклеил по внешней стороне и активно на несколько раз оставлял на денёк -другой с мАте внутри. со временем_ с неделю мелкая фракция полностю заполнила собой "прохудение")
Всегда СВАМИ!))

Онлайн DIaMONd88

Re: Треснул калабас, что делать?
« Ответ #74 : 20 Апреля 2015, 02:48:51 »
Звісно, місце тріщини стає трохи вологим під час матеювань, однак краплі звідтіля не ринуть!


І все-таки це почалось... Крапає! :( :obstenu: :porvu: Буду стежити й надалі за цим поронго. Можливо, удасться ще чимось йому зарадити. Ну подобається мені цей гарбузик!
 

Онлайн DIaMONd88

Re: Треснул калабас, что делать?
« Ответ #73 : 15 Апреля 2015, 19:45:20 »
Ось уже більш ніж півмісяця користуюся новим поронго, якому заманулося пустити тріщину. :vspomnil: Коли вона тільки-но з'явилася, мені стало шкода посудинку, тож я таки надав поронго незначну допомогу. По-перше, натер напилком дрібної тирси з дерев'яної гілки, змішав це діло з яєчним білком і просочив у отриманій суміші малесенький шматочок ватки. Потім цією ваткою зашпаклював тріщину.

Ще я згадав про лляну олію, яка стоїть у холодильнику. Цим природним засобом форумники колись порадили мені обробити дерев'яний матеро. Відтак я трохи нагрів лляну олію і гарненько натер нею гарбузик. Ззовні. Посуд набув темнішого янтарного відтінку, але що найголовніше - це зволожило його стінки, як крем зволожує руки.

Мабуть, завдяки таким маніпуляціям тріщина припинила рости! :yahoo: Яєчний білок, правда, через кілька днів вимився від вологи, а ватка постійно то бубнявіє, то висихає (однак тримається). Звісно, місце тріщини стає трохи вологим під час матеювань, однак краплі звідтіля не ринуть! Іще я стараюся так засипати й промивати жербу, щоб ця тріщина була якомога далі від впливу вологи. І все ок.

Вуаля! :yerbadrinker:

Онлайн DIaMONd88

Re: Треснул калабас, что делать?
« Ответ #72 : 23 Марта 2015, 03:56:46 »
Із пампи до мене завітав новий поронго. Будемо дружити. :D


На жаль, недовго слугував мені новий поронго безвідмовно. Учора, під час пообіднього матеювання, помітив на ньому прикру річ - див. на прикріплене фото. Поки що через "упадину" просочується лише кілька краплин мате, налитого вщерть. Однак цього достатньо, щоби естетичний складник церемонії видавався менш привабливим.

До речі, це вперше, коли саме гарбузовий матеро в мене не справляється з силою вологої жерба-стихії. Раніше подібне спостерігалося лише з дерев'яним матеро.

Очевидно, далося в знаки те, що посудинка була без металевого обідка. А ще, певно, поронго занадто довго стояв сухим після виготовлення, тож навіть попередні замочування в холодній воді не допомогли йому загартуватися від розтріскування.

Шкода. Враховуючи досвід усіляких невдалих замазувань-ремонтувань матеро з Пало Санто, намагатися якось зарадити цій посудинці не вважаю доцільним. Поглянемо, наскільки її вистачить.

Оффлайн Cebador

  • Yerba favorita: Natura
  • Администратор
  • Мате Гуру
  • *****
  • Сообщений: 8465
  • Лайков: 920
  • Координатор Клуба
Re: Треснул калабас, что делать?
« Ответ #71 : 04 Февраля 2015, 14:29:53 »
А де ж сама тріщина?
 

Ось:
"...во всём, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними..." Матфея 7:12
PS: "не пытайся вынуть пало из глаза, не вынув бомбижьи из калабаса" - индейская народная мудрость :)

Онлайн DIaMONd88

Re: Треснул калабас, что делать?
« Ответ #70 : 30 Января 2015, 22:04:40 »
Ні, йшлося про автентичний:


А де ж сама тріщина?

Я оце подумав, може все-таки залізне кільце стримує появу "Маріанських впадин" на калабасах, тож не варто їх знімати? Ну, тут ясно, що калабаса хендмейдна, я про "заводські".

Оффлайн Cebador

  • Yerba favorita: Natura
  • Администратор
  • Мате Гуру
  • *****
  • Сообщений: 8465
  • Лайков: 920
  • Координатор Клуба
Re: Треснул калабас, что делать?
« Ответ #69 : 28 Января 2015, 00:23:10 »
Вот и мой мензурик постигла эта печальная участь  :yaplakal: - по всей стенке появилась вертикальная трещина, 4-5см, пока не течёт но это вопрос времени.


Це цей новий із ніжкою?

Ні, йшлося про автентичний:
"...во всём, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними..." Матфея 7:12
PS: "не пытайся вынуть пало из глаза, не вынув бомбижьи из калабаса" - индейская народная мудрость :)

Онлайн DIaMONd88

Re: Треснул калабас, что делать?
« Ответ #68 : 27 Января 2015, 19:40:27 »
Вот и мой мензурик постигла эта печальная участь  :yaplakal: - по всей стенке появилась вертикальная трещина, 4-5см, пока не течёт но это вопрос времени.


Це цей новий із ніжкою?

Оффлайн Cebador

  • Yerba favorita: Natura
  • Администратор
  • Мате Гуру
  • *****
  • Сообщений: 8465
  • Лайков: 920
  • Координатор Клуба
Re: Треснул калабас, что делать?
« Ответ #67 : 27 Января 2015, 17:08:08 »
Вот и мой мензурик постигла эта печальная участь  :yaplakal: - по всей стенке появилась вертикальная трещина, 4-5см, пока не течёт но это вопрос времени. Самое обидное - последнее время не падал, просто рассохся очевидно  :obstenu: - 3 дня не пил из него, а может сказались "былые раны"  :vspomnil: Накладывать "швы" нет смысла, слишком длинная...попробую отшлифовать и вскрыть спец.лаком, может на какое-то время поможет  :reader:
"...во всём, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними..." Матфея 7:12
PS: "не пытайся вынуть пало из глаза, не вынув бомбижьи из калабаса" - индейская народная мудрость :)

Оффлайн Cebador

  • Yerba favorita: Natura
  • Администратор
  • Мате Гуру
  • *****
  • Сообщений: 8465
  • Лайков: 920
  • Координатор Клуба
Re: Треснул калабас, что делать?
« Ответ #66 : 22 Ноября 2014, 00:27:07 »
точно смола


Так а что мешало в таком случае разогреть её как следует (вместе с ножкой) и водрузить тыкву на место? :yerbadrinker:

Клеил на герметик для аквариумов термостойкий ((((  -   не держит из за пористой структуры. Пришлось пришить ей ноги в буквальном смысле....может кому пригодится.  И сохнет намного быстрее.

впрочем, так разумеется и надёжнее и эстетичнее  :vladoshki:  :champion:
"...во всём, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними..." Матфея 7:12
PS: "не пытайся вынуть пало из глаза, не вынув бомбижьи из калабаса" - индейская народная мудрость :)

Оффлайн zaclon77

Re: Треснул калабас, что делать?
« Ответ #65 : 21 Ноября 2014, 18:24:26 »
Клеил на герметик для аквариумов термостойкий ((((  -   не держит из за пористой структуры. Пришлось пришить ей ноги в буквальном смысле....может кому пригодится.  И сохнет намного быстрее.

Оффлайн zaclon77

Re: Треснул калабас, что делать?
« Ответ #64 : 21 Ноября 2014, 18:14:38 »
точно смола

Оффлайн Cebador

  • Yerba favorita: Natura
  • Администратор
  • Мате Гуру
  • *****
  • Сообщений: 8465
  • Лайков: 920
  • Координатор Клуба
Re: Треснул калабас, что делать?
« Ответ #63 : 10 Ноября 2014, 14:59:54 »
У моей тыковки отвалилось аллюминиевое основание.... посоветуйте чем его приклеить.... там что то на битум похожее


Без фото трудно...но если это та о которой я подумал - то производитель там клеит на ПВА ничтоже сумяшеся  :vspomnil: :vladoshki: :yerbadrinker:
"...во всём, как хотите, чтобы с вами поступали люди, так поступайте и вы с ними..." Матфея 7:12
PS: "не пытайся вынуть пало из глаза, не вынув бомбижьи из калабаса" - индейская народная мудрость :)

Онлайн DIaMONd88

Re: Треснул калабас, что делать?
« Ответ #62 : 09 Ноября 2014, 02:19:23 »
У моей тыковки отвалилось аллюминиевое основание.... посоветуйте чем его приклеить.... там что то на битум похожее


Якщо можете, покажіть фото.

У принципі, якщо склейка не просочиться всередину калабаси, а з'єднає тільки гарбузик із алюмінієвою основою, кріпити, як на мене, можна будь-яким нетоксичним клеєм. Якщо ви ззовні не миєте матеро, то можна спробувати й натуральні (неводостійкі) скріплювачі, такі, як яєчний білок і ґлей фруктових дерев.


Оффлайн zaclon77

Re: Треснул калабас, что делать?
« Ответ #61 : 08 Ноября 2014, 23:30:15 »
У моей тыковки отвалилось аллюминиевое основание.... посоветуйте чем его приклеить.... там что то на битум похожее

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15